Budowa stron internetowych w Radomiu

Strony internetowe buduje się etapami. Każdy kolejny krok musi logicznie wynikać z poprzedniego żeby strona internetowa spełniała wymagania projektu i właściwie funkcjonowała.

Najważniejszym etapem jest pomysł. W zależności od tego czy projektant tworzy stronę dla siebie czy dla kogoś, ten pomysł może być jego lub zleceniodawcy.

Praca dla kogoś jest znacznie trudniejsza. Wykonawca strony internetowej musi bardzo dobrze zapoznać się z oczekiwaniami swoje klienta. Niejednokrotnie ustalenie szczegółów jest bardzo trudne. Laicy w tworzeniu stron internetowych nie mają pojęcia o standardach panujących w sieci, ograniczeniach technologicznych, czy też kosztach wdrożenia pewnych rozwiązań, czy budowy stron internetowych.

Po ustaleniu projektu przychodzi najważniejszy etap, czyli zaprojektowanie strony internetowej.

 

Najczęściej strony internetowe tworzone są zgodnie z poniższych schematem:

1. Sekcja <head>, w której znajdują się informacje niewidoczne dla przeciętnego internauty, takie jak: kodowanie znaków, wykorzystane standardy, wywoływane funkcje itp.

2. Sekcja <header>, czyli górna część strony, w której najczęściej znajduje się logo, menu i opcjonalnie kody śledzenia

3. Sekcja <body>, czyli właściwa treść danej strony internetowej, w której zawarta jest zasadnicza część serwisu

4. Sekcja <footer>, czyli popularna stopka, w której ulokowane są linki do ważnych sekcji, informacja o cookie, linki do mediów społecznościowych i inne.

 

Większość stron internetowych zbudowana jest zgodnie z powyższym schematem. Jednak nie wyczerpuje on wszystkich możliwości. Przedstawiony schemat pokazuje jedynie szkielet strony, wszystkie elementy wewnątrz strony są już indywidualne dla każdego projektu.

Oczywiście budowa stron internetowych w Radomiu nie odbiega od tego schematu.