Projektowanie stron w Radomiu

Każdy właściciel strony internetowej chciałby dzielić się swoim dziełem. Chciałby żeby na jego stronę trafiały nowe osoby i podziwiały jego pracę.

Jedynie sporadycznie zdarza się, że strona sama z siebie zdobywa sławę i uznanie. W większości przypadków należy zająć się promocją strony internetowej.

Pierwsze działania jakie zazwyczaj podejmuje webmaster to rozesłanie linku do strony wśród znajomych, publikacja adresu w social media oraz dodanie linku do profilu, na stronach, na których się udziela. Wykonanie tych działań pozwala na wstępną prezentacje strony światu, jednak wielokrotnie jest niewystarczające lub częściej, jest źle wykonywane.

 

Promocja stron internetowych – najważniejsze działania:

– udzielanie się na forach internetowych (umieszczenie linku w profilu i stopce)

– katalogowanie strony

– promocja w social mediach

– lokalne promowanie strony na mapach

– dodanie strony do katalogu firm (w przypadku prowadzenia działalności)

– wymiana linkami z innymi stronami

– udzielanie się na innych blogach w komentarzach

– gościnne wpisu u blogerów

– tworzenie artykułów prasowych

– publikacja tekstów dziennikarstwa obywatelskiego.

Niewiele osób zdaję siebie sprawę, że właściwe zaprojektowanie strony w znacznym stopniu ułatwia późniejsze jej promowanie. Zadbanie o zgodność ze standardami, czytelność dla wyszukiwarek jest bardzo często pomijana u projektantów.

Jest wiele metod pozwalających na właściwe projektowanie stron. Jednak należy zrobić to w odpowiedni, szczegółowo zaplanowany sposób. Inaczej, strona zamiast zaistnieć zostanie potraktowana jako spam, albo nachalna reklama. Warto też określić obszar promocji, inaczej projektuje się strony do promocji w Radomiu, a inaczej dla całego kraju.