Projektowanie stron w Warszawie

Wszystkie strony internetowe, które można oglądać w internecie są zaprojektowane w kilku najpopularniejszych językach programowania:

 

  • HTML

  • PHP

  • FLASH

  • Java

 

Oczywiście wszystko i tak jest sprowadzone (przynajmniej w części) do HTML i to w ten sposób w większości przeglądamy internet.

Projektowanie stron www musi być odpowiednio zaplanowane. W zależności od potrzeb zleceniodawcy wybiera się najlepszy język programowania do realizacji zlecenia.
Wszystkie proste strony internetowe mogą zostać zakodowane w języku html. Jest to najprostsze rozwiązanie i zarazem najtańsze. Minusem tego wyboru jest trudność w edycji stron dla osób nie znających html oraz kłopoty w zarządzaniu większymi serwisami. (Prawdopodobnie warszawa.pl)

Kolejnym popularnym językiem projektowania stron www jest PHP. To rozwiązanie jest najczęściej wykorzystywane w rozbudowanych projektach. Z pomocą tego języka tworzone są skrypty wykonywane przez serwer, w wyniku których powstaje gotowy kod html. Plusy tego rozwiązania to możliwość stworzenie systemu cms, możliwość tworzenia rozbudowanych serwisów oraz łatwe zarządzanie nimi.

Flash jest wybierany do bardziej zaawansowanych projektów. Z jego pomocą powstają animowane strony internetowe, lub efektowne aplikacje. Minusem tego rozwiązania jest utrudnione indeksowanie przez wyszukiwarki internetowe.

Java jest najczęściej wykorzystywany do tworzenia złożonych, interaktywnych elementów stron internetowych (animacje, pokazy slajdów). Wadą tego rozwiązania jest duże zużycie serwera oraz jedynie częściowe wsparcie przez aplikacje mobilne.

 

Projektowanie stron (w Warszawie szczególnie) musi być poprzedzone szczegółową analizą potrzeb klienta. Wybór technologi w jakiej powstanie strona internetowa jest kluczowy do zaplanowania kampanii marketingowej, ewentualnej przyszłej rozbudowy serwisu oraz realizacji przedstawionych wymagań.