Strony www w Radomiu

Koszt stworzenia strony internetowej waha się w przedziale od zera do nieskończoności. Podejrzewam, że taka wiadomość nikogo nie usatysfakcjonowała, więc spieszę z wyjaśnieniami.
Darmowa strona internetowa to taka, która powstała w oparciu o rozwiązania oparte na wolnej licencji, czyli udostępnianych wszystkim zainteresowanym bez opłat (Zagadnienie wolnej licencji jest nieco bardziej skomplikowane, ale nie będzie tutaj rozwijane). Tutaj należy jedynie wliczyć czas, który jest potrzebny do wdrożenia tego rozwiązania.

Droższe są indywidualne projekty stron www wykonywane na zamówienie. Tutaj w zależności od technologii wykonania i stawki wykonawcy, ceny zaczynają się od około 400 złotych.

Strona, której cena oscyluje w granicy 400 złotych składa się z:

– strony głównej

– 5 podstron

– spersonalizowanego projektu graficznego
Chociaż myślę, że do
strony www w Radomiu można znaleźć licealistę lub studenta, który zrobi to taniej

 

Wraz z rosnącymi wymaganiami klienta, rośnie i cena. W większej kwocie autor strony może ją uzupełnić treścią, zintegrować z innymi platformami (np. Facebook), zamieścić formularz kontaktowy, dodać podstrony lub wdrożyć, w którymś miejscu strony pokaz slajdów. Cena strony www to około 800 złotych

 

Droższe od poprzednich projekty stron www, których cena zaczyna się od około 1000 złotych, to witryny oparte na systemie cms. Tutaj decydującym czynnikiem jest wybór cms’a, projekt graficzny i dodatkowe funkcjonalności. (Oczywiście orientacyjne ceny dla miasta wielkości Radomia za strony www)

 

Najdroższe są indywidualne, bardzo rozbudowane projekty, które są najczęściej wybierane przez instytucje publiczne. Miasta, urzędy, gminy i inne, są gotowe zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy, czy nawet kilka milionów złotych za wykonanie strony.

 

Oczywiście nie mam zamiaru polemizować tutaj o słuszności inwestowania takich pieniędzy w stronę internetową, ale warto odnotować, że i takie projekty można spotkać w polskim internecie. Cena strony www jest jak widać sprawą indywidualną.