Tworzenie stron internetowych w Łodzi

Niezmiernie trudno jest odpowiedzieć na pytanie „ile kosztuje stworzenie strony internetowej”. Spowodowane jest to tym, że każdy projekt jest rozpatrywany indywidualnie i w zależności od potrzeb i konieczności wybiera się najlepszą technologię realizacji dla konkretnego projektu.

Inaczej tworzy się firmowe wizytówki, a innych zabiegów wymaga stworzenie sklepu internetowego. Z punktu widzenia internauty strony mogą się niewiele różnic, ale od strony technicznej to dwa kompletnie odmienne podejścia do tematu.

Najtańsze są strony internetowe stworzone w języku html. Stworzenie strony internetowej w tym języku kosztuje około 400 złotych w najprostszej wersji, o ile znajdzie się taniego wykonawcę.

Droższe są systemy cms. Taka strona kosztuje w zależności od wykorzystanego rozwiązania od 300 do kilku tysięcy złotych.

Najdroższe są indywidualne projekty z wykorzystaniem specyficznych technologii i rozwiązań.

Ostatnio było głośno, o tym ile kosztuje stworzenie strony internetowej dla Poznania. Kwota jaką miasto wyłożyło na stronę internetową, to około 50 milionów złotych.

Skrajne przypadki są oczywiście rzadkością i częściej dotyczą instytucji publicznych, niż osób prywatnych i przedsiębiorców.

Właściciel firmy powinien się liczyć z wydatkiem około 1000 złotych za stworzenie strony internetowej w Łodzi.