Tworzenie stron internetowych w Warszawie

Strony internetowe są najpopularniejszą formą komunikacji w internecie. Pozwalają na prezentacje firm, umożliwiają prezentowanie różnorodnych treści, a także komunikację ze znajomymi.

W tym ostatnim wypadku warto zaznaczyć, że social media takie jak Facebook są stronami internetowymi dostosowanymi do pełnienia pewnych szczególnych funkcji.

 

Stworzenie strony internetowej to stosunkowo skomplikowany proces. Wymaga znajomości języków programowania, wiedzy na temat standardów panujących w sieci, oraz pewnego uzdolnienia artystycznego.

Cena strony internetowej zależy od kilku czynników, które można podzielić na obiektywne (związane jedynie z projektem) oraz subiektywne (indywidualne stawki wykonawcy)

Obiektywne

– stopień skomplikowania projektu, a w szczególności ilość podstron

– ilość dodatkowych funkcji

– technologia wykorzystana do stworzenia serwisu

– ilość grafiki na stronie, podstronach i w sekcjach

Subiektywne

– cena strony internetowej u wykonawcy (mówiąc inaczej indywidualna stawka)

– cena konsultacji

– opłaty dodatkowe

 

Wbrew pozorom samo zaprojektowanie i stworzenie strony internetowej nie kończy procesu twórczego. Należy do tego doliczyć koszta wprowadzania nowych, nieuwzględnionych w projekcie, funkcjonalności, dostosowywanie gotowej strony do promocji w wyszukiwarce oraz inne sprawy techniczne.

 

Jasne i jednoznaczne określenie kosztu strony internetowej nie jest do końca możliwe: wszystko zależy od doświadczenia, prowadzonej działalności i od tego czy nie jest to Warszawa.

Wśród twórców podawane są najczęściej przedziały cenowe, w których zmieści się wykonawca.